Kedi ve Köpek Ürünleri

Evcil kedi ve köpekler için ev içerişimdeki yaşantılarını daha renkli hale getirecek birçok özel ürün bulunmaktadır. Bir petshop sitesinden alışveriş yaparken dikkat edilmesi gereken birçok şey var. Bunlardan birisi kedi ve köpek ürünleridir. Bu ürünler ile kedilerimiz ve köpeklerimiz hem vakit geçirebilmekte hem de çeşitli ihtiyaçları karşılanırken, ev içerisindeki bakımları da büyük ölçüde kolaylaştırılmaktadır. Bu yazımızda çeşitli kedi ve köpek ürünleri hakkında kısaca bilgiler sağlayacağız ve ürünleri değerlendireceğiz.

Kedi ve Köpek Maması

Türkiye’de oldukça geniş bir kataloğu bulunan kedi maması ve köpek maması ürünlerini tercih ederken mutlaka yüksek kalite, yaş grubuna uygun, evcil hayvanınızın genel sağlığına hitap eden mamalar seçmeye özen gösterin. Ürünün doğal olmasına ve katkı maddesi içermemesine (çok düşük bir oran tolere edilebilir) dikkat etmeniz gerekir. Bu şartlar altında dünyaca ünlü markaların mamalarını tercih edebilir ve keyifle kullanarak, evcil hayvanınızın sağlıklı gelişimini destekleyebilirsiniz.

Kedi ve Köpek Kulübeleri

Evlerimizde baktığımız kediler ve hem evde hem de bahçelerde bakabildiğimiz köpekler için kedi kulübesi ve köpek kulübesi alternatifleri bulabiliriz. Bu ortamlar onlar için sahiplenebilecek ortamlar olup hem kediler hem de köpekler için keyifli bir alan olacaktır. Özellikle karanlık ortamlarda uyumayı seven kediler için ev içerisinde sessiz ve karanlık bir kulübeye sahip olmak oldukça iyi olacaktır.

Kedi ve Köpek Tasmaları

Kediler için tasmalar bir ev aksesuarı olarak kullanılabilirken ayrıca evden kaçmaları veya kaybolmaları durumunda fayda sağlayabilecek ürünlerdir. Köpekler içinse yine hem kimlik niteliği taşıyan tasmalar ayrıca gezdirme amaçlı olarak da kullanabilecek aksesuarlardır. Unutulmamalıdır ki kedi tasması ve köpek tasması kullanırken tercih ettiğimiz tasmaların onların boyunlarına zarar vermeyecek şekilde ve sıkılıkta olması gerekmektedir. Aşırı dar veya kolay çıkabilen aşırı bol tasmalar kullanmamalısınız.

Kedi ve Köpek Kıyafetleri

Yaz ve kış aylarına özel olarak üretilen çeşitli kedi kıyafetleri ve köpek kıyafetleri ile evcil hayvanlarınızın hava şartlarından korunmasını sağlayabilir ve görüntülerine renk katabilirsiniz. Özellikle soğuk kış aylarında kısa tüylü evcil hayvanlarınız için kıyafet tercih edebilirsiniz. Tercih ettiğiniz kıyafetlerin evcil hayvanınızı sıkmadığından ve yürümesine engel olmadığından emin olunuz. Giydirdiğiniz kıyafet eğer evcil hayvanınızı rahatsız ederse, fazla diretmeden kıyafeti giydirmekten vazgeçin ve başka bir zaman giydirmeyi deneyin. Eğer genel olarak giymeyi reddediyorsa bu durumda kıyafet onu rahatsız ediyor anlamına gelir ve bu durumda onu giymeye asla zorlamayın.

Kedi ve Köpek Kafesi

Evcil hayvanlarımızı seyahate çıkarırken veya veterinere götürürken kedi kafesi veya köpek kafesi ihtiyacımız ortaya çıkar. Bu kafesler aracılığı ile onları rahatlıkla veterinere götürebilir, birlikte seyahate çıkarız. Böylelikle dış çevre şartlarından korkmalarını engelleriz. Kedi veya köpek kafesi alırken aldığınız kafesin sağlamlığını, kolay açılamadığını ve evcil hayvanınızın rahatça nefes alıp verebileceğini mutlaka test etmeniz gerekir. Kafesin evcil hayvanınızın boyutuna göre çok küçük olmaması da bu anlamda oldukça önemlidir.

Kedi ve köpekleriniz için ev malzemeleri ve aksesuarlar alırken bu eşyalar ile evcil hayvanınızın aynı ortamda gösterdiği uyumu dikkate alınız. Eğer evcil hayvanınızın bu malzemeler ile arasında olumsuz bir ilişki olduğunu düşünüyorsanız bu malzemeyi kullanmaktan vazgeçebilirsiniz ve farklı aksesuar ve ev malzemelerini kullanmayı deneyebilirsiniz.

Daha fazla kedi ve köpek ürünlerini pet shop sitesi www.petbesinleri.com.tr, petmama ve petlebi gibi sitelerden temin edebilirsiniz.