Burun Estetiği Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Burun estetiği ameliyatı ülkemizde ve İzmir’de son yıllarda artış gösteren estetik ameliyatlardan biri olmuştur. Görünümleri üzerine şikâyetçi olan insanların tercihi olacak rinoplasti yani burun estetiği ameliyatı ile istenilen görünümü elde etmek kolay olmaktadır. Sağlıklı ve doğal görünümlü burun isteyenlerin ise bu estetik ameliyat öncesinde, dikkat etmesi gereken bazı kurallar bulunmaktadır. Bunların yapılması ile birlikte insanlar aradığı özelliklere kısa sürede kavuşmaları mümkün olacaktır.

Burun Estetiği Yaptırırken Dikkat Edilecekler:

Uzman hekimlerin önceliği arasında estetik bir görünümden ziyade, sağlık sorunları oluşturmayacak burun estetiği izmir ameliyatı yapılması gelmektedir. Yani çok küçük ve nefes almakta zorlanılacak bir burun yapısında estetik yaptırmak, hastalar için oldukça tehlikeli bir durumdur. Bunun yerine kişilerin hem yüzüne uygun hem sağlık sorunlarına neden olmayacak burun estetiğinin yapılması tavsiye edilmektedir. Kişilerde bu yüzden önceliklerini görüntü yerine sağlık olarak belirlemelidir. Bunun yanında burunun işlevini bozmamak önerilmektedir. Burun estetiği ameliyatı öncesinde, seçilecek tekniğe iyi karar vermek gerekmektedir. Açık ve kapalı burun estetiklerinin arasında tercih yapmak gerekir. Bu iki yönteminde kendi içinde avantajları ve dezavantajları vardır. Kapalı burun estetiği tipinde daha çok burun ucu ve çevresinde iz olmadan sonuç elde etmek mümkündür.

burun estetik ameliyatı olmuş kadın

Açık burun estetiği ise burun anatomisinin tam olarak görülmesine imkân verdiğinden, daha rahat ve kontrollü bir ameliyat tamamlanmış olacaktır. Bu yüzden estetik öncesi buna yönelik araştırmalar yapılıp en doğru karar verilmeye çalışılmalıdır. Ayrıca tercih edilecek uzman hekime de karar verilmesi yerinde olacaktır. Derin bir araştırma sonrası bunlar dikkate alınarak burun estetiğine başlanmalıdır.

Burun estetiği yaptırırken dikkat edilmesi gereken diğer konular arasında ise anestezi şekli gelmektedir. Bu konuda hastalara lokal anestezi yerine genel anestezi önerilmektedir. Bu şekilde hastaların bu durumu daha kolay atlatabilmesi öngörülmüştür.  Burun estetiği ameliyatı için kişilerin buna uygun yapıda olmaları gerekmektedir. Özellikle yaş bu konuda önemli bir kavramdır. Burun estetiği olabilmek için uzmanlar tarafından en iyi yaş 18 yaştır. Çünkü bu yaş sürecinde yüz tam anlamıyla olgunluğa erir ve gelişimi tamamlanmış olur. Daha önceleri de burun estetiği ameliyatı yapılabilir. Yalnız bu yüz yapısı yüzünden uygun sonuçlar getiremeyebilir. Bu yüzden bunun için en iyi zaman, yüzün tam olarak gelişimini tamamlamasını beklemektir.

Ayrıca ağır hastalığa sahip olanlar için burun estetiği tedavisi önerilmez. İzmir burun estetiği ameliyatı öncesinde uzman hekim ve hasta birlikte karar alarak yüz için en uygun kararı verirler. Bu durumda hekimler burnun yüze olan oranına dikkat eder. Ayrıca yanakların, gözlerin ve ağızın buruna olan oranları da dikkate alınarak estetik ameliyata geçilir. Bu yüzden hastalar bunlara yönelik karar vermeli ve hem kendi yüzüne uygun, hem de sağlığını bozmayacak kararlar almalıdırlar. Burun estetiği ancak bu şekilde sağlıklı olarak tamamlanmış olacaktır.