Botox İle Ter Tedavisi

Botox ile ter tedavisi genellikle kişilerin ayak, koltuk altı, el ve avuç içi gibi sıklıkla terleyen bölgelerine yaptırdığı bir tedavi türüdür. Genellikle terleyen insanların bu tedaviyi tercih etmesindeki en önemli şey kişilerin sosyal ve iş hayatlarında terlemeden kaynaklı problemler yaşamasıdır. Terleme sonrasında oluşan kötü kokuların önüne geçmek isteyen kişilerin tercih ettiği bir tedavi yöntemi olan botox uygulamalarının etkisi 4-6 ay arasında sürmektedir. Kişiler sürekli olarak bu problemden kurtulmak için ise botox tedavilerinden yararlanarak günlük hayatlarında, sosyal yaşamlarında ve iş hayatlarında terlemeden kaynaklı bir problem yaşamadan mutlu bir şekilde yaşamaya devam edebilmektedir.

Psikolojik faktörlerin, stresin, heyecanın ve duygusal değişikliklerin neden olduğu aşırı terleme durumunun altında tiroid, menopoz, nörolojik rahatsızlıklar ve yüksek tansiyon gibi önemli problemlerde bulunmaktadır. Bunun yanı sıra aşırı terleme rahatsızlıklarının mantar gibi rahatsızlıklara da neden olduğu bilinmektedir.

Botox ile Ter Tedavisi Olarak Yaşadığınız Problemlerin Önüne Geçebilirsiniz

Kişilerin sosyal yaşamlarında yaşadığı problemlerin önüne geçebilmek için botox ile ter tedavisine başvurduğu bilinmektedir. Genellikle yapılacak işlemlerden önce kişinin terleyen bölgelerinin analizi yapılmakta ve uygulanacak olan tedavide kaç ünite botoks çözeltisi kullanılacağı belirlenmektedir. İlgili çözeltiler hazırlandıktan sonra botoks enjeksiyonları uygulanmaktadır. Bu uygulamalarla kişilerin koltuk altı, ayak tabanı, avuç içi gibi bölgelerindeki terlemenin azaltılması mümkündür. Kişiler ilgili operasyondan çıktıktan sonra günlük hayatlarına geri dönebilmektedir.

Botox ile Ter Tedavisi Fiyatları

Botoks ile ter tedavisi yaptıracak kişilerin ilgili tedaviden yararlanabilmek ve fiyat alabilmek için bir uzman hekimle görüşmesi önerilmektedir. Çünkü botoks uygulamaları kişinin cilt tipine, uygulanan bölgeye göre değişiklik gösterdiği için fiyatlarda da değişiklik görülmektedir. Bunun yanı sıra botoks ile ter tedavisi fiyatlarını belirleyen başka bir unsurda hastanın yaşı, uygulama yapılacak olan bölgenin yoğunluğu, klinikte botoks tedavisinden yararlanan hasta sayısı da etkilidir. Genel olarak botoks uygulamalarının yoğun olduğu kliniklerde açılan botoks çözeltisinin hepsi kullanılabileceği için uygulamalar daha uygun fiyatlarla yapılırken klinikteki hasta sayısının az olduğu kliniklerde fiyatlar da artış gözlenebilmektedir. Bu yüzden kişiler botox ile ter tedavisi fiyatlarını araştırmadan önce klinikleri araştırmalı ve bunun sonrasında ilgili kliniklerde tedavi olmayı denemelidir.

otox hizmeti için botoxizmir.com web sitesini tavsiye edebiliriz. Sağlık ve güzellik ile ilgili daha fazla güncel bilgi için sitemizi takip etmeye devam edebilirsiniz.